Hizmetler

KEŞİF
Üretilecek olan kalıbın baskı adedi, kullanım yeri, üretimin yapılacağı makina v.s. gibi üretim hattındaki tüm faktörler göz önünde bulundurularak gerekli bilgiler müşteriden alınır. Müşteri ile mutabakat sağlanıp ürün onayı alındıktan sonra projenin kalıp tasarım süreci başlar.

ANALİZ
Proje ekibi tasarlanacak olan ürünün müşteriden gelen tüm bilgilerini inceler. Statik kuvvet, akış,dolum ve sıcaklık analizleri yardımcı mühendislik programlarından faydalanılarak yapılır. Bu şekilde ürünün kalıp tasarımına başlamadan önce gerekli görülen kısımlara iyileştirmeler yapılır. Yapılan analizlerden sonra müşteri onayı ile 3D kalıp tasarımına geçilir.

TASARIM
Kalıp parçalarının sağlıklı şekilde işlenebilirliği, montaj edilebilirliği, enjeksiyon makinasına uygunluğu ve makina üzerinde kolay müdahale edilebilirliği v.s.. gibi birçok önemli faktör göz önünde bulundurularak kalıp tasarımı 3D-CAD ortamında hazırlanır. Kalıp üretimi için imalat yolculuğu başlatılır.

KONTROL
Kalıp parçaların ölçüm kontrolleri CMM ölçme cihazında yapılır. Ölçüm kontrollerinin onaylanması ile kalıp toplama işlemine başlanılır. Kalıp toplama işlemi bittikten sonra baskı testlerine geçilir.

TEST ve UYGULAMA
Üretmiş olduğumuz kalıplar firmamız bünyesinde bulunan 180 ton ile 850 ton arası ambalaj sektörüne uygun highspeed enjeksiyon makinalarımızda test edilir. Test numunelerinin projeye uygunluğu, sızdırmazlık testi, mukavemet testi ve ölçüm kontrolleri yapılır. Test numuneleri müşteriyle birlikte istişare edilir ve istenilen modifkasyonlar var ise yapılarak kalıp müşteriye teslim edilir.

SERVİS
Kalıplarımızı, Türkiye pazarına ilave olarak birçok ülkeye ihraç etmekte ve servis hizmeti vermekteyiz

 

KALİTE KENDİNİ BELLİ EDER VE DAYANIR
 


Etiketler : Hizmetler